Fundacja powołała klub sportowy pod nazwą Centralny Klub Tenisowy, który w dniu 4 grudnia 2015 roku stał się członkiem Polskiego Związku Tenisowego, w styczniu 2016 roku otrzymał licencję. Celem klubu jest organizowanie zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży, osób starszych oraz osób uprawiających wyczynowo tenisa ziemnego, w tym także Tenis na Wózkach. W zależności od grupy docelowej działalność klubowa koncentruje się na różnych obszarach.
AWR ma na celu edukowanie, wspieranie i doradzanie rodzicom dzieci grających wyczynowo w tenisa. Rodzice mają ogromny wpływ na rozwój i karierę młodego tenisisty i w związku z tym powinni być odpowiednio przygotowani, aby pomóc swojemu dziecku przejść przez kolejne szczeble sportowego rozwoju.
Nie ulega wątpliwości, że w tenisie największy sukces odnoszą zawodnicy, którzy mają silne i profesjonalne wsparcie ze strony swoich najbliższych. Rodzic, który jest przygotowany merytorycznie będzie wiedział jak pomóc i jak nie przeszkadzać swoim dzieciom w realizacji ich tenisowych marzeń.
Dlaczego AWR jest ważnym programem?
W ramach inwestycji uruchomione zostanie nowoczesne centrum badawczo – rozwojowe, którego celem będzie prowadzenie kompleksowych projektów badawczych dla tenisistów wyczynowych. Założeniem powstającego „laboratorium” jest prowadzenie przedsięwzięć w obszarze wszelkich działań związanych z procesem szkolenia zawodnika – w szczególności w obszarze fizjologii sportu, biomechaniki, rehabilitacji oraz profilaktyki. Będzie to jedyne miejsce w Polsce, które w swoim założeniu ma stwarzać optymalne warunki do indywidualnej oceny zdolności danego tenisisty. Zakłada się, że prowadzone badania będą realizowane przy współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Polskim Komitetem Olimpijskim. W ramach projektów grantowych planuje się współpracę ze szkołami wyższymi oraz instytutami naukowymi.